Myslete na energetické úniky už u projektu

Energeticky úsporná řešení jsou v současnosti ve všech oblastech našeho života. Trend úspor energie v posledních letech zaznamenáváme i ve způsobu výstavby.  Nařízení a směrnice vydané Evropským parlamentem a radou nás k tomu vlastně přímo vybízejí.

Možností, jak dosáhnout úspory energie při stavbě nového domu je mnoho, počínajíc návrhem výkonnějšího kotle, výměnou kvalitnějších oken až po  komplexní řešení v podobě stavby nízkoenergetického nebo pasivního domu.

Již na počátku projektu je třeba myslet na všechny možné energetické úniky, aby dům byl opravdu energetický.

Pro příklad, v průměrném domě spotřebujeme na vytápění více než 80% energie. Aby ne, když teplo uniká z domu celým jeho povrchem. I na to je při stavbě domu třeba myslet, ideální tvar je ten, ve kterém velká objem ohraničuje co nejmenší obal. Proto je z hlediska energie výhodnější stavět poschoďový dům  než dům členitý přízemní, typu bungalov. Při výstavbě energeticky úsporného domu je potřeba, myslet i na zdánlivé maličkosti jako je jeho umístění v terénu, orientace na světové strany a také členitost domu samotného. Nízkoenergetické domy od ERLIS s.r.o. na všechny tyto aspekty dbají a svým klientům jsou schopni poskytnout od poradenského servisu u projektu, po samotnou výstavbu domu.

Na vás pak zbudou ty příjemnější starosti týkající se interiéru. Jako například, jaké vybrat obklady do koupelny, zda jsou lepší kachličky, nebo mozaika. Velký výběr kvalitních koupelnových obkladů naleznete na rasub.sk.

Je jasné, že málokdo má dnes peníze v hotovosti na to, aby si mohl dovolit z toho financovat stavbu i vybavení domu. Často dochází k situacím, kdy se vydáme z peněz a potřebujeme získat hotovost v podobě půjčky. Stejně výhodnou půjčku jako je v bance pořídíte i na tomto odkaze. Zde navíc půjčku sjednáte bez jakýchkoli poplatků a je jen na vás, co si za ni koupíte, z ceny nákupu vám navíc vrátí 5%.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>