Jak často odvzdušnit radiátory

Odvzdušnit topení bude muset dříve či později každý. Odvzdušnění radiátorů je ale velmi jednoduché a zvládnete jej snadno i napoprvé. Jak na to a jak často se dočtete v následujících jednoduchých krocích.

Kdy radiátory odvzdušnit? A jak často?

Odvzdušňování se provádí vždy na začátku topné sezóny a poté po několika málo měsících. Odvzdušnit radiátory je třeba i tehdy, když část radiátoru netopí, nebo když máte pocit, že topení pracuje na běžný výkon a radiátory příliš nehřejí. Nelze stanovit, kolikrát za rok je třeba odvzdušnění provést. Minimálně jednou a poté podle potřeby.

Co je potřeba pro odvzdušnění?

Odvzdušňování provádějte při zapnutém topení. Pokud jsou ventily novější a dobře ovladatelné vystačíte si jistě jen s kbelíkem či miskou.  U starších ventilů možná bude zapotřebí větší síly a nějaký ten nástroj jako třeba šroubovák, či siko kleště. Pokud nemáte žádné nářadí k dispozici, poslouží i starší vidlička, toto doporučujeme opravdu jen v nouzi.

Jak odvzdušňovat?

Připravenou nádobu na vodu postavte pod ventil. Ventil pomalu otáčejte proti směru hodinových ručiček. Jakmile přestane syčet unikající vzduch a začne kapat voda, ventil uzavřete. Po zhruba půl hodině zopakujte tento postup znovu. Tentokráte již nechte odtéct asi půl deci vody.

Po odvzdušnění je třeba zkontrolovat tlak v soustavě a někdy je zapotřebí dopustit do soustavy vodu.

Odvzdušňovací dny

Mají ve vašem domě probíhat odvzdušňovací dny a nevíte, co to znamená? Dočtete se v článku na mambyt.cz.

-MM-
Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>