Jak se změnily ceny energií v roce 2014?

S příchodem nového roku 2014  se změnily ceny energií, které se dříve či později projeví na stavu našich peněženek. Jaké jsou cenové prognózy cen plynu a elektřiny pro tento rok? Jednoznačně dobrou zprávou je, že ceny elektřiny letos klesnou. Na elektřině mohou domácnosti využívající elektřinu ke svícení a napájení běžných spotřebičů kolem 1000 Kč.

Situace na trhu s plynem se ale liší od toho s elektřinou. Rozdílem mezi oběma trhy jsou mimo jiné i distribuční poplatky. Ty v ceně zemního plynu zabírají přibližně pětinu celkové ceny. Pro rok 2014 byly Energetickým regulačním úřadem stanoveny nižší poplatky. V celkové ceně by mělo toto snížení představovat asi 1%. Pokud se bude situace na trhu vyvíjet podobně jako v loňském roce, můžeme očekávat zdražení o 1%. Právě tohle zdražení by mohlo dorovnat snížení výše zmíněných distribučních poplatků a konečné ceny plynu 2014 by se mohly udržet na stejné úrovni.

Přesto že se ceny energií nebudou letos navyšovat, neznamená to, že nemůžeme platit méně. Domácnosti, které chtějí ušetřit více než  jen o pokles cen, mohou využít možnosti změny dodavatele, která se nabízí u plynu a elektřiny. Porovnejte ceny vašich současných dodavatelů s ostatními a zjistěte, zda neplatíte příliš mnoho.

Srovnání cen energií je velice jednoduché, stačí vyplnit jednoduchý formulář, díky kterému získáte okamžitě přehled o cenách ostatních dodavatelů. Pak už stačí jen vybrat si dodavatele s výhodnějšími podmínkami a vyčkat zavolání školeného obchodního zástupce, který s vámi vyřídí vše potřebné. Navštivte stránky www.uspory.cz a ušetřete až několik tisíc ročně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>