Jaké topení do dřevostavby?

Veletrh dřevostavbyNe každý druh topení je vhodný pro každý druh stavby. Stejně je tomu i pro dřevostavbu. Ne každý druh vytápění se do dřevostavby hodí. Ne, že by snad hrozilo přímo nějaké nebezpečí, ale jedná se především o efektivnost.

Také se chystáte dřevostavbu stavět, nebo ji již máte postavenou a nyní jen přemýšlíte jaký druh topení? Pak jste na našich stránkách správně. Pokusíme se vám ve zkratce poradit, jaký druh topení je pro tuto stavbu nejvhodnější a nejefektivnější.

Jak už je zmíněno výše, jedná se tu především o úspory. A ty mohou být značné. Chcete-li tedy dosáhnout maximálně možných úspor při vytápění, musíte provést dvě věci. První z nich je minimalizování energetických ztrát. S tím většinou dřevostavby nemají problém. Druhou věcí je volba správného topného systému.

Nebudeme chodit kolem horké kaše a rovnou vám prozradíme, že úplně nejlepším topným systémem pro dřevostavbu je tepelné čerpadlo. Jeho pořízení je však poněkud nákladnější, co se počáteční investice týče. Jeho provoz je však nejefektivnější a nejekonomičtější. Dobrou alternativou jsou však i plynové kondenzační kotle. Ty jsou vhodné zejména tam, kde není z nějakého důvodu možné instalovat tepelné čerpadlo. Například z důvodu nedostatku místa. Plynový kotel je značně levnější, než tepelné  čerpadlo. Zádrhel může být jen v plynové přípojce. Její zavedení k domu se často také značně prodraží.

Třetí alternativou je elektrické vytápění. Elektřina je zavedena snad ve všech nemovitostech. Vytápění elektřinou však není tak výhodné jako v předchozích dvou případech, ale pokud není jiné zbytí i elektřina velmi dobře poslouží.

Přijďte se ve dnech 6. – 9. 2. podívat na veletrh Dřevostavby. 

J. H.

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Jaké topení do dřevostavby?

  1. Je potřeba si pořídit Tp pouze vzduch voda nebo zem voda a nebo je možné si pořídit i plynové tepelné čerpadlo? Plyn je stále celkem levný, tak by to mohlo být ještě o kus výhodnější?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>