Jsou tepelná čerpadla vhodná i pro firmy?

U rezidenčních novostaveb jsou dnes tepelná čerpadla samozřejmostí. Tento zdroj energií také čím dál častěji najdeme u starších rezidenčních budov, kde postupně nahrazují neekologické a neekonomické kotle na tuhá paliva. Jak je to ale u firem? To se dozvíte na níže uvedených řádcích…

Průmyslová tepelná čerpadla spolehlivě zvládnou  dodávky energií náročných provozů, jako jsou např. nemocnice, letiště, armádní objekty, veřejné budovy, zoologické zahrady, velké průmyslové objekty,  zemědělské  objekty, administrativní budovy apod. A to bez ohledu na aktuální povětrnostní podmínky či výkyvy ve spotřebě energií v průběhu dne.

Pokud jsou průmyslová tepelná čerpadla doplněna rekuperačními jednotkami využívajícími opětovně odpaní teplo, jsou náklady firem na energie snížené na naprosté minimum.

Firmy kombinující tepelné čerpadlo s rekuperačními jednotkami tak mají více prostředků na další investice, snáze se jim udržuje konkurenceschopnost, udržují kvalitní podmínky na pracovním prostředí (absence průvanu při větrání, udržování stálé teploty, filtrování nečistot ze vzduchu), oslovuje zákazníky citlivých na dopady svého nákupního chování na životní prostředí.

Další významnou výhodou tepelných čerpadel je fakt, že jim v dohledné budoucnosti nehrozí omezování užívání, případně s nimi nebudou zvýšené náklady na dodatečná zdanění a poplatky typu emisní povolenky.

Jaké jsou výhody konkrétních průmyslových tepelných čerpadel, rekuperace odpadního vzduchu či vody, to se dozvíte na stránkách společnosti GT ENERGY s.r.o, jež se v oblasti dodávek úsporných technologií pohybuje od roku 1991. Za tuto dobu pracovníci GT ENERGY s.r.o. instalovali více než 30 000 tepelných čerpadel, jež svým klientům šetří ročně více než 1 300 000 GJ tepla,  viz https://www.gt-energy.cz/. 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>