Konvektorové topení

Blíží se zima a mnozí z vás jistě děsivě hledí ven a myslí na účet za topení. Pokud je to i váš případ, pak je na čase začít přemýšlet o změně topného systému. Jedním z řešení můžou být konvektorová topidla.

Tento druh topidel vám výrazně pomůže snížit spotřebovanou energii za vytápění a tedy i finanční prostředky. Jejich velkou výhodou je, že místnost dokáží zahřát velmi rychle. Toho dosáhnou díky speciálnímu výměníku tepla. Místnost totiž ohřívají pomocí proudění vzduchu. Tím dokáží místnost ohřát mnohem rychleji než ostatní topné systémy a navíc udrží v místnosti velmi příjemné klima.

Jelikož jsou konvektorová otopná tělesa mnohem výkonnější než jiné elektrické způsoby vytápění, nachází dnes široké využití nejen v soukromých domech, ale také ve veřejných budovách, jako jsou školy a úřady. Své místo nacházejí ve školách právě proto, že jejich další velkou výhodou je, že mají i při vysokém výkonu velmi nízkou povrchovou teplotu. Nehrozí tedy, že by se o ně popálily děti. Jsou tedy více než vhodné do škol a školek, ale také do domácností, které mají malé děti.

Kromě klasického konvektoru, který je přidělán ke zdi si můžete pořídit i podlahový konvektor. Ten je vhodný zejména do větších prostor s velkým podílem prosklených ploch. I zde platí, že jejich povrchová teplota je velmi nízká a díky tomu, že místnost ohřívají pomoci proudění vzduchu ji dokáží velmi rychle vytopit. Opět je to vhodné pro školky. Zde navíc děti tráví hodně času na zemi, takže podlahové vytápění určitě přijde vhod. Další výhodou je jejich snadná instalace. Můžete je vlastně jen položit na zem. Jsou velmi odolné.

J. H.

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>