Vytápění pomocí LPG

Možností jak vytápět svůj dům je několik. Pokud přemýšlíte o změně způsobu vytápění, pak si přečtěte dnešní článek. Představíme vám totiž vytápění pomocí LPG. Nejedná se sice o příliš rozšířený způsob, ale v posledních letech získává na popularitě.

Výhodou LPG je, že má velkou výhřevnost a poměrně nízké pořizovací náklady. Ušetřit přitom můžete až 20 % finančních prostředků při srovnání s vytápěním pomocí elektrické energie. Výhodné je to zejména v případě, že nemáte dům napojen na zemní plyn.

Obrovskou výhodou LPG je právě nízká počáteční investice. Nejlevnější kamna na LPG je možné koupit už pod pět tisíc korun. Pokud budete chtít rovnou celý kotel a k němu zásobník na palivo, tak si připravte cca 90 000 korun. Tento způsob vychází výhodněji dokonce i než tepelné čerpadlo. Je vhodný téměř pro všechny nemovitosti, jen musí mít místo pro umístění nádrže na LPG a to při dodržení všech bezpečnostních pravidel. Nejvíce se však využívá pro vytápění rekreačních objektů. Bohužel LPG je pořád dražší než tuhá paliva. Cenový rozdíl se však stále snižuje.

Výhodou LPG je i jeho šetrnost vůči životnímu prostředí. Při jeho spalování totiž nedochází ke vzniku a následnému úniku škodlivých sazí a množství vyprodukovaných emisí je několika násobně nižší, než při spalování tuhých paliv. Z tohoto pohledu je tedy LPG ideálním způsobem vytápění.

Nejsložitějším problémem tak je, jak LPG skladovat. Pro menší objekty a jen občasné vytápění je možné skladování v tlakových lahvích. Ovšem pro každodenní vytápění je lepší nechat si zbudovat zásobník. Jedinou podmínkou je, aby nebyl v blízkosti otevřeného ohně. K jeho umístění pak postačí pouze malá zahrádka či dvorek.

J. H.

foto: tzb-info.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>