Jak připravit topení na zimu?

Léto sice teprve skončilo, ale v některých domácnostech již museli zatopit. V těch ostatních se na topnou sezónu teprve chystají. Po několika měsíční proluce je ale v každém případě potřeba celou otopnou soustavu prohlédnout a zkontrolovat.

Topení zkontrolujte svépomocí

Topení zvládne zkontrolovat každý svépomocí. Před prvním zatopením je potřeba se přesvědčit, zda někde něco neteče. Nejdříve je třeba nahřát celý topný systém, poté vypnout kotel a radiátory odvzdušnit. Dále je potřeba dopustit topný systém vodou, aby tlak narostl na požadovanou hodnotu.

Pozornost je třeba věnovat i termostatickým ventilům. Ani to není nijak složité. Stačí odšroubovat hlavici a vyzkoušet, zda lze tyčku vyčnívající z ventilu zatlačit o kousek zpět a zda se pak sama vrací na původní místo.

Kdy přizvat ke kontrole odborníky? Když se pod radiátorem objeví tmavá skvrna od vykapané vody. To může značit závadu, která by se mohla v plné síle projevit během zimy. Před prvním zatopením je též nutností prověřit tlak v otopné soustavě a v případě potřeby odvzdušnit radiátory.

Revize plynového kotle

Topíte-li plynem, nezapomeňte, že každoroční revize plynových kotlů je ze zákona povinné.

Majitel plynového zařízení je totiž povinen udržovat ho v takovém stavu, aby neohrožoval život, zdraví nebo majetek osob a pravidelná kontrola plynového zařízení eliminuje rizika spojená s jeho provozem.

Servisní prohlídka plynového kotle zahrnuje kontrolu funkce kotle a stav přístroje, demontáž primárního výměníku, který technik vyčistí a případně vymění vadné díly.

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>