Kdy končí topná sezóna?

Denně dlouze větráte, po venku již začínáte chodit v krátkém rukávu, ale stále cítíte jak z radiátoru sálá teplo? Lámete si hlavu, kdy radiátory přestanou definitivně hřát? Kdy končí topná sezóna?


Začátek a konec topné sezóny určuje vyhláška Ministerstva průmyslu a obchodu č. 194/2007 Sb., která diktuje pravidla pro vytápění a dodávku teplé vody. Mimo to vyhláška uvádí měrné ukazatele spotřeby tepla pro vytápění a přípravu teplé vody, ale také požadavky na vybavení vnitřních tepelných zařízení budov přístroji určenými k regulaci dodávky tepelné energie.

Začátek otopného období začíná 1. září a končí 31. května následujícího roku.

Dodávka tepelné energie se zahajuje v otopném období, když průměrná denní teplota venkovního vzduchu v příslušném místě nebo lokalitě poklesne pod + 13 ºC ve dvou dnech po sobě následujících a podle vývoje počasí nelze očekávat zvýšení této teploty nad +13 ºC pro následující den.

Kdy dochází k omezení vytápění?

K omezení nebo přerušení vytápění bytů v budovách v průběhu otopného období dochází tehdy, když průměrná denní teplota venkovního vzduchu v příslušném místě nebo lokalitě vystoupí nad +13 ºC ve dvou dnech po sobě následujících a podle vývoje počasí nelze očekávat pokles této teploty pro následující den. Při následném poklesu průměrné denní teploty venkovního vzduchu pod +13 ºC se vytápění obnoví

Co se rozumí průměrnou denní teplotou?

Průměrnou denní teplotou venkovního vzduchu je čtvrtina součtu venkovních teplot měřených ve stínu v 7.00,14.00 a ve 21.00 hod., přičemž teplota měřená ve 21.00 hod. se počítá hned dvakrát.

M. M.
foto: pixabay.com

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>