Komín z nerezu či cihel?

Možná se ještě před zimou chystáte na rekonstrukci komínu tak, aby zimní topná sezóna proběhla bez problému. Pravděpodobně jste tak také narazili na problém jaký materiál zvolit. Na výběr totiž máte z klasického materiálu, jako je cihla, nebo můžete zvolit moderní a stále více se prosazující ocel. Jaký je mezi těmito materiály rozdíl a jejich výhody a nevýhody se dozvíte v následujícím článku.

Za poslední desítky let se parametry pro výstavbu komínu výrazně změnily. Stále však přetrvává obliba cihel jakožto vhodného materiálu pro jejich výstavbu. Kromě cihel se dnes ještě uplatňuje již výše zmíněna ocel, ale také řada dalších materiálů jako je například beton.

Nevýhodou zděných komínů je, že potřebují základy. Je nutné zbudovat základovou desku. Tím je jasně dáno, že ne všechny domy mohou mít zděný komín. Dnes je totiž trend stavět domy, v místech kde je to možné, bez základů. Zděný komín je tak většinou zabudován uvnitř domu. Je však možné ho v některých případech zbudovat i dodatečně. Lze ho k domu přistavět.

Velkou výhodou ocelového komína je rychlost jeho výstavby. Zbudovat komín z ocelových komponent je možné již za několik málo hodin. Ocelový komín rovněž nezabere tolik nitřního prostoru, jako komín zděný. Navíc může být veden i po fasádě.

Neexistuje jednoduchá rada jaký materiál pro výstavbu komína použít. Vybudování komína z ocelových stavebnic je rychlé a poměrně levné. V některých domech však nemůže být realizován. Klasický zděný komín je zase vhodnější pro některé druhy paliva. Samotný výběr použitého materiálu však záleží jen a pouze na vás.

J. H.

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>