Mikrokogenerační jednotky na bázi Stirlingova motoru

Teplo a elektrická energie pro bytový dům – Vitotwin 300-W je přesně dimenzován na požadavek při modernizování topení v rodinných a dvougeneračních rodinných domech.

Kompaktní rozměry a kombinace s osvědčenou technikou nyní umožňují použití kombinované výroby tepla a elektrické energie (KWK) i k modernizaci v rodinných a dvougeneračních rodinných domech. Mikrokogenerační jednotka Vitotwin 300-W pokrývá spotřebu tepla v budově a ideálně se hodí k pokrytí základního zatížení co se týče potřebné elektrické energie. V kompaktním plášti nástěnného zařízení je spojen stirlingův motor a kondenzační kotel Vitodens 200-W jako kotel k pokrytí špičkového zatížení.

Komfortní vytápění a vlastní využití elektrické energie

Vitotwin 300-W je skutečnou alternativou pro běžné topné systémy v případě modernizace. Na rozdíl od zastaralých plynových kotlů se nejenže spotřebuje výrazně méně energie, ale navíc se vyrábí elektrická energie pro vlastní potřebu. Nevyužitá elektrická energie se napájí do veřejné sítě EVU.

Díky integrovanému plynovému kondenzačnímu kotli Vitodens 200-W je mikro-kogenerační jednotka soběstačným zdrojem tepla. V případě vyšší potřeby tepla přebírá plynový kondenzační modul chybějící výkon
Systém

Bezúdržbový Stirlingův motor s tichým chodem

Stirlingův motor kogenerační jednotky Vitotwin 300-W je hermeticky uzavřený, pracuje tiše a je téměř bezúdržbový. Tyto vlastnosti umožňují instalaci blízko obytných prostor. Mimořádně hospodárně pracuje zařízení v případě roční spotřeby plynu minimálně 20 000 kWh a spotřeby elektrické energie více než 3000 kWh za rok. To odpovídá potřebě průměrného rodinného a dvougeneračního rodinného domu. Pokud elektrická energie nestačí, odebírá se potřebná proudová špička od dodavatele elektrické energie. V opačném případě se nevyužitá elektrická energie napájí do sítě lokálního dodavatele energie.

Celková vyrobená elektrická energie je v současné době hrazena částkou v rozmezí 0,59 – 1,63 Kč/kWh*. Protože se během provozu plynule vyrábí teplo, je nutná kombinace s akumulačním zásobníkem topné vody.

*) Dle platného rozhodnutí ERÚ a podpory KVET.

Profitujte z těchto výhod:

 • Určeno k modernizaci rodinných a dvougeneračních rodinných domů
 • Současná výroba elektrické energie a tepla
 • Stirlingův motor: 6 kWth, 1 kWel, celková účinnost 96 % (Hs)/107 % (Hi)
 • Vitodens 200-W: 6 až 20 kW, účinnost 98 % (Hs)/109 % (Hi)
 • Vlastní spotřeba minimalizuje náklady na energii v domácnosti
 • Velmi tichý provoz
 • Kompaktní rozměry a velmi snadný servis
 • Elektroměr pro vlastní výrobu integrován
 • Bezúdržbový Stirlingův proces
 • Ostatní údržba jako u kondenzačního kotle
 • Jednoduchá instalace (podobně jako u nástěnného plynového kotle)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>