Proč měděné trubky?

Pokud řešíte modernizaci systému vytápění, pak je potřeba se zaměřit nejen na výměnu kotle a topných těles, ale také na potrubí. To totiž výrazně ovlivňuje efektivitu celého systému. Zejména pokud uvažujete o podlahovém vytápění, je použitý materiál velmi důležitý.

Podlahové vytápění dokáže výrazně přispět k vyššímu teplotnímu komfortu. Někdy si však lidé, kteří se pro tento druh topení rozhodli, stěžují na příliš velké tepelné ztráty. Je potřeba zdůraznit, že pokud je podlahové topení dobře instalováno, tepelné ztráty jsou velmi nízké. Je proto třeba nepouštět se do instalace podlahové vytápění bez dostatečných znalostí. Může se to ve výsledku řádně prodražit. Raději instalaci přenechte odborné firmě, která vše provede s patřičnou odborností a s garancí záruky.

Dalším způsobem jak omezit tepelné ztráty je zvolit materiál s dostatečně dobrou tepelnou vodivostí. Takovým je například měď. Ta je ideálním materiálem pro podlahové, ale i stěnové vytápění. Má velmi dobrou tepelnou vodivost, což zajistí, že teplo je do okolního prostředí velmi rychle předáno. Zvýší se tak váš tepelný komfort, protože se zvyšuje účinnost topení a prostor je rychleji vyhřátý. Další značnou výhodou je malá tloušťka měděných trubek, která umožňuje docílit nižší tloušťky podlahy oproti jiným materiálům. Jako pověstná třešinka na dortu je skutečnost, že díky vlastnosti mědi nedochází v trubkách k hromadění nečistot a nehrozí, že se zanesou a vy budete muset rozdělávat podlahu. Nevýhodou je samozřejmě o trochu vyšší pořizovací cena, která se vám však vrátí. Díky měděným trubkám totiž můžete ušetřit až 10 % energii.

J. H.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>