Tepelným čerpadlům vzduch/voda registrovaným pro kotlíkové dotace vévodí model IVT AIR X

Od letošního roku můžete jako majitel rodinného domu do 3 bytových jednotek získat prostřednictvím krajského úřadu státní dotaci až 127 500 Kč na nové tepelné čerpadlo.

Pro budoucí všestrannou spokojenost s tímto moderním způsobem vytápění je však důležité vybrat si model, jehož provoz je co nejvíce úsporný.

První příčky seznamu tepelných čerpadel vzduch/voda registrovaných pro kotlíkové dotace suverénně obsadil typ IVT AIR X, který pracuje efektivně a spotřebuje až o 63 % méně elektřiny než levná čerpadla z dolní části ministerského seznamu.

Hlavní výhody tepelného čerpadla vzduch/voda

Podle průzkumů mají tepelná čerpadla vzduch/voda ve srovnání s elektrickým nebo plynovým topením nízké provozní náklady. Snadno se instalují a také jejich pořizovací cena je nižší než u tepelných čerpadel s vrty. Navíc se tepelná čerpadla tohoto typu mimořádně hodí i pro vytápění sezonních bazénů, které jsou v České republice tak oblíbené.

Nejúspornější zástupce tepelných čerpadel vzduch/voda, typ IVT AIR X, dosáhl v přísných testech nejvyššího topného faktoru a označení A+++. Podle expertů jsou při tom úspory nejvýraznější při napojení tepelného čerpadla na nízkoteplotní podlahové vytápění. Zařízení dokáže také klimatizovat, nezabírá mnoho místa a obsloužíte ho i mobilním telefonem.

Kotlíkové dotace

Na tepelné čerpadlo můžete získat od státu 80 % z maximálních nákladů, to znamená 120 000 Kč (majitelé rodinných domů v oblastech se zhoršenou kvalitou ovzduší 85 %, tj. 127 500 Kč). Podpora je tedy omezena procenty a maximálními způsobilými náklady na projekt, které činí 150 000 Kč. Strop pro cenu čerpadla není stanoven, ale náklady nad 150 000 Kč plně hradí žadatelé.

S tepelným čerpadlem ušetříte za všech okolností

Podle odborníků z IVT je tepelné čerpadlo jeden z mála obnovitelných zdrojů tepla, které se vyplatí i bez dotací. Proto nezoufejte, pokud nespadáte pod žádný dotační titul, příp. jste zjistili, že jsou finanční prostředky pro Váš kraj už vyčerpané.

Obraťte se na odborníky a nechte si zdarma spočítat, kolik vám tepelné čerpadlo pomůže ušetřit i tak!

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>