Vytápění domu pomocí lehkých topných olejů

Je mnoho způsobů jak vytápět svůj dům. V dnešní době se asi nejvíce lidí rozhoduje podle ceny. Jedním z cenově zajímavých způsobů je vytápění pomocí lehkých topných olejů.

Lehké topné oleje má asi většina z nás v paměti z poloviny devadesátých let, kdy se řada podvodníků na jejich prodeji a neplacení daní snažila vydělat miliony korun. Lehký topný olej, tedy směs hydrogenačně odsířených ropných destilátů, je však i vynikajícím palivem, které má své využití nejen v průmyslu, ale také v domácnosti.

Pokud se rozhodnete topit lehkým topným olejem, pak stačí pouze instalovat kotel a nádrže. Pokud už topíte zemním plynem, pak ani není třeba pořizovat nový kotel. Stačí pouze vyměnit hořák. Pokud nechcete do výměny kotle investovat, pak si můžete kotel i akumulační nádrž pronajmout. Řada firem vám velmi ochotně nabídne zapůjčení potřebného zařízení. Samozřejmě se budete muset ve smlouvě zavázat k odběru určitého množství lehkého topného oleje.

Jediným problémem je snad jen doplňování paliva, tedy lehkého topného oleje. To se děje pomocí cisterny, která vám jednou za čas přiveze novou zásobu oleje. Je tedy nutné mít k domu vhodnou přístupovou cestu. Velkou výhodou je, že spalování lehkého topného oleje odpovídá i těm nejpřísnějším legislativním normám na ochranu čistoty ovzduší. Tento způsob je tedy přímo vhodný do chráněného území, kde by vám úřady jiný druh vytápění nechtěly povolit. V případě lehkého topného oleje také nehrozí výbuch. Není totiž výbušný.

Rozhodně se nemusíte bát ani zápachu a skvrn na podlaze. Dnešní kotle jsou velmi kvalitní. A únik oleje ani zápachu nehrozí.

J. H.

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>