Zateplete svůj dům a ušetříte

Jistě jste už někdy viděli ve městě budovy, které jsou staré, na pohled ošklivé a oprýskané. Takové budovy mají nejvyšší čas na rekonstrukci, která je nejenom přemění na atraktivní a nápadité budovy, ale také se zlepší jejich užitné vlastnosti a prodlouží životnost. Co však taková rekonstrukce budov zahrnuje?

Přínos rekonstrukce staveb

Postupem času se každá postavená stavba opotřebí, stejně jako je to i s jinými věcmi. Díky její revitalizaci lze ovlivnit její celkovou životnost, která se prodlouží, zlepšit komfort bydlení nájemníků, snížit o dost celkové náklady za vytápění, zvýšit celkovou hodnotu nemovitosti a zlepší její vzhled.

Poruchy u staveb

U jakékoliv stavby se po nějakém čase objevují různé poruchy a závady. Jednotlivé stavby neustále stárnou a po čase jednotlivé části již neplní svoji funkci. Proto je zapotřebí kompletní rekonstrukce, při které se konkrétní části vymění nebo opraví a tím začnou opět plnit svoji funkci, pro kterou jsou určeni.

Mezi nejčastější závady a poruchy u nemovitostí, které vznikají postupem času kvůli opotřebení a vlivu vnějších podmínek, patří špatná izolace, pronikání vlhkosti, statické poruchy, špatné těsnění v oblasti střech, oken a vstupních dveří, koroze balkonů, vznik trhlin v oblasti balkonů atd.

Co rekonstrukce staveb obsahuje?

Rozsah rekonstrukce vždy závisí na celkovém stavu konkrétní nemovitosti. Nejčastěji se však při rekonstrukci budov provádí zateplování panelových domů, výměna oken a dveří, revitalizaci střechy, rekonstrukce či výměna balkonů a někdy oprava či výměna výtahů.

Zateplení stavby

Mezi nejzákladnější, co se při rekonstrukci provádí, je celkové zateplení fasády. Tato fasáda slouží jako ochrana proti vnějším klimatickým podmínkám a nepříznivým vlivům, jako je déšť, slunce, mráz, vítr. Mimo jiné nová fasáda také přispívá k estetickému vzhledu budovy, díky čemuž se zvýší její současná hodnota.

Výměna oken a dveří

V oblasti oken a dveří uniká nejvíce tepla. Při jejich výměně tedy dojde k zabránění tepelných ztrát a vytápění se sníží až o 60 %. Stejně jako zateplení fasády, tak i výměna oken a dveří má určitý vliv na zlepšení vzhledu celé budovy. Dále se zlepší i celková kvalita bydlení a ovzduší v interiéru, protože při výměně starých oken a dveří za nové dojde k odstranění nebo zabránění vzniku plísní, které se šíří vzduchem.

Revitalizace střechy

Střecha u každého domu musí být v perfektním stavu, protože chrání celý dům před nepříznivými vnějšími vlivy (např. deštěm, sněžením) a zabraňuje zatékání či promrzání. Před rekonstrukcí střechy je nutné provést důkladnou prohlídku, na základě které se určí rozsah oprav, které budou pro plnění své funkce zapotřebí.

Rekonstrukce balkonů

Pokud se při rekonstrukci provádí výměna oken, často se také rekonstruují i balkony. Balkony se vylepšují hlavně kvůli vzhledu celé nemovitosti, neboť to zvyšuje její hodnotu.

Výměna výtahů

Někdy se při kompletní rekonstrukci provede i výměna přítomných výtahů. Tato výměna se provádí  hlavně kvůli zvýšení spolehlivosti a bezpečnosti při přepravě osob. Výměna výtahů se neprovádí často. Avšak díky výměně budou nejenom spokojení nájemníci, ale nový výtah také zvyšuje celkovou hodnotu dané nemovitosti.

Děkujeme firmě MIRAS – zateplování staveb České Budějovice, která nám poskytla veškeré materiály k napsání tohoto článku a pomohla nám s jeho zpracováním.

 

1 komentář u “Zateplete svůj dům a ušetříte

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>