Hnědé uhlí jako nejvýhodnější zdroj tepla?

Topná sezóna je v plném proudu teprve chvíli a už teď se vám protáčejí panenky nad částkami, které budete muset zaplatit za teplo? Zvažujete, který zdroj tepla je nejvýhodnější? A zda byste neměli přistoupit k alternativním zdrojům tepla?

Z webu TZB-info-cz vyplývá není fakt, že není nad dřevo a hnědé uhlí.

Z kalkulačky nákladů na energie z webu TZB-info.cz, která porovnala náklady na teplo hned u 15 zdrojů, vyplývá, že hnědé uhlí poráží tepelná čerpadla, zemní plyn i elektřinu.

Z jejich výpočtů jasně vyplývá, že nejnižší náklady na samotné vygenerování tepla jsou spojeny s hnědým uhlím. Po hnědém uhlí následuje štěpka a teprve po nich tepelné čerpadlo.

Pro někoho možná budou překvapivé náklady. Náklady na tepelné čerpadlo vycházejí o 47 % výše než je tomu u hnědého uhlí.

Hnědé uhlí slouží nejlépe pro ohřev teplé vody. Ve prospěch hnědého uhlí svědčí i celkové náklady na teplo u běžné rodiny.

Hned za hnědým uhlím následuje dřevo a roční náklady vycházejí asi o 2 tisíce Korun dráž než hnědé uhlí.

Třetím v pořadí je elektrický přímotop. Oproti těmto zdrojům tepla vycházejí „mainstreamové“ zdroje tepla jako zemní plyn a tepelná čerpadla ztrácí. Nevěříte? Přesvědčte se v následující tabulce jednotlivých nákladů spojených s různými zdroji tepla sami.

Zdroj: http://vytapeni.tzb-info.cz/tabulky-a-vypocty/138-porovnani-nakladu-na-vytapeni-tzb-info

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>