Jak si poradit s kolísáním teplot

Ač se nacházíme uprostřed mírného pásma, výkyvy počasí nás už nějakou dobu přesvědčují téměř o opaku. Zimy jsou nečekaně dlouhé s třesknutými mrazy a na jaře a v létě tu máme téměř africké třicítky střídající se s přívalovými dešti.

Výkyvy počasí samozřejmě netrpíme jen my a naše nálada, ale také naše obydlí. V zimě tak protopíme mnohem větší částky než dříve a na jaře a v létě zase díky tomu, že často proprší celé dny, míváme problém s přebytečnou vlhkostí v místnostech, a to ještě když máme štěstí a nemusíme bojovat rovnou s následky povodní.

Co se týká zimních výkyvů teplot, je dokázáno, že velké procento teplených ztrát uniká z nemovitosti díky špatnému nebo vůbec žádnému zateplení. Takže pokud tentokrát nechceme přemýšlet o tom, že zase budeme muset vzít o fůru dřeva či uhlí více, bude nejlepší, pokud zimu předběhneme a necháme si domov zateplit.

Metod zateplení existuje velké množství, ke stálicím ale patří zateplování polystyrénem. Více o této metodě a jejích přednostech nalezneme na webových stránkách www.psgroup.cz.

Další problematický bod, kterému můžeme přičíst na vrub tepelné ztráty, jsou okna. Zvlášť ten, kdo okna ještě nikdy nemodernizoval a má stále stejné dřevěné rámy desítky let. Obecně jsou z hlediska zateplení nejspolehlivější plastová okna. Velmi kvalitní jsou například okna Salamander.

A čím se vybavit do boje s jarními a letními výkyvy počasí? Ideální vzhledem k dešťům a vlhkosti vzduchu budou špičkové odvlhčovače. A nejlépe takové, které budou ctít požadavky na eko technologie.

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>