Jak správně topit v kamnech?

Máte doma či na chalupě kamna, ale nevíte, jak v nich správně topit? Čeho se vyvarovat a při čem lidé dělají největší chyby?

Máme pro vás tipy, jak správně topit.

Pokud teprve stojíte před nákupem kamen, vyberte si ta, která jsou vhodná pro váš objekt. Při špatném výběru by se kamna během provozu mohla dusit nebo naopak přetápět. Kamna by vám pak nezajistila komfort a mohlo by dojít k poškození celého spalovacího systému.

Jak v kamnech správně zatápět?

Lidé kamna ve snaze co nejrychleji vytopit studené místnosti přetěžují a tím je poškozují. Chyba spočívá v tom, že se kamna plně naloží a nechají přívody vzduchu otevřené. Tím stoupne teplota v topné komoře natolik, že se kamna přetopí. V důsledku toho může u kamen prasknout rošt, deflektor, a dokonce může dojít ke zhroucení celých kamen.

Ideální je kamna nejprve naplnit třeba jen z poloviny a dopřát jim k vytopení místností čas.

Pokud se o svá kamna chcete opravdu dobře starat, vězte, že není dobré uzavřít všechny přívody vzduchu. To způsobuje zvýšenou tvorbu sazí a dehtu a nesprávnou funkci technologií, které přívod vzduchu zkrátka potřebují.

V neposlední řadě je třeba používat špatné palivo. Topte vždy jen předepsaným druhém paliva.

Do kamen v žádném případě nepatří domovní odpad, papírové kameny,  lakované dřevo, plasty či textil.

Při spalování nevhodných látek se uvolňují chemické a karcinogenní látky, které kromě toho, že poškozují kamna i komín, navíc zamořují naši domácnost a životní prostředí.

-MM-

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Jak správně topit v kamnech?

  1. Dobrý den
    my si ted nedavno poridili ta usporna viz (odkaz byl redakcí odstraněn) a nemuze si vynachvalit
    se vyplati

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>