Jak ušetřit při topení plynem

Topná sezóna sice pomalu končí, ale není špatné se již nyní připravit na další. Plynem v České republice topí až 2,5 milionů domácností. Způsobů jak šetřit je mnoho. Tím nejjednodušším a asi nejčastěji využívaným je snížit teplotu v domě či bytě. Ovšem trpět doma zimou jistě není nejlepším řešením.

Jak tedy na šetření? Rozhodně nejlepším způsobem je vyměnit starý kotel, plynová kamna, ohřívač vody atd. za nové, které jsou mnohem efektivnější. Ovšem nepouštějte se do toho svépomoci. Obraťte se na odborníky, kteří vám pomohou. Pro každý dům či byt je totiž vhodný jiný způsob ohřevu vody a topení.

Pro někoho totiž může být výhodná modernizace současného kotle, pro dalšího zkombinovat současný systém s jiným způsobem vytápěním. Například některou místnost lze vytápět krbem. No a někomu postačí pouze změna dodavatele plynu. Což je ostatně vždy první krok. Přemýšlíte-li jak ušetřit, tak se vždy prvně koukněte na nějaký srovnávač cen energií.

Pokud však nemůžete investovat větší částku do modernizace systému vytápění a ohřevu vody, pak zkuste následující rady. Nepřinesou sice tak značnou úsporu, ale i několik stovek či tisícovek ročně se hodí.

  1. Nechte pravidelně provádět revize současného systému. Mohou totiž odhalit netěsnosti a závady, které snižují efektivnost systému.
  2. Na topná tělesa instalujte termostatické hlavice a v místnosti umístěte prostorový termostat. Nastavte si pro vás snesitelnou teplotu a hlavně dobu, kdy bude topení v útlumu.
  3. Starejte se o topná tělesa. Zlepšíte tak jejich výkon. Nezakrývejte je závěsy, nesušte na nich prádlo a pravidelně odvzdušňujte.
  4. Efektivně větrejte.
  5. Změňte dodavatele plynu.

J.H.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>