Jak vytápět byt či rodinný dům?

Způsobů jak vytápět byt či rodinný dům je mnoho. Teplo je zapotřebí nejen pro vytápění, ale samozřejmě i pro celoroční ohřev vody. Je proto důležité pečlivě zvolit výhodný energetický zdroj tepla a take vhodný vytápěcí systém.

Způsoby volíme nejčastěji podle ceny, dostupnosti topiva a v neposlední řadě i ekologičnosti. V dnešní době lze výrazně snížit nároky na dodávky tepla například zakoupením solárního systému se zásobníkem, tepelným čerpadlem a v neposlední řadě samozřejmě i tepenou izolací.

Pokud chcete výrazně snížit roční náklady na teple, rozhodně se vyplatí provést kvalitní zateplení stěn nebo výměnu oken, přitom můžete zažádat o dotaci v programu Zelená úsporám.

Zatím lze stále ještě vytápět uhlím, což patří v součastnosti k nejlevnějším zdrojům tepla. Od roku 2014 to však možné již nebude, a tak si tyto domácnosti budou muset najít jiné řešení. Mezi levnější varianty patří vytápění dřevem, peletkami či briketami. Existuje také možnost využívat centrálního rozvodu tepla z tepláren, které jsou však také závislé na používaném topivu a tedy take na jeho ceně. Nejdražší zůstávává vytápění za pomocí elektřiny, jehož cena může být oproti ostatním zdrojům klidně i o 10 tisíc vyšší za jednu topnou sezónu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>