Stěnové topení

Bydlíte ve straším domě a přes veškerou vaši snahu se vám nedaří snížit relativní vzdušnou vlhkost? Snížit vlhkost v místnosti totiž není nikterak snadné. Často se doporučuje správně větrat. Ano to je jistým řešením, ale ne vždy funguje. Relativní vzdušná vlhkost by se v místnosti měla vždy pohybovat pod 60 %. Pokud jsou její hodnoty vyšší, pak se vám velmi pravděpodobně začnou na stěnách tvořit plísně. Ty se většinou objeví na nejstudenější zdi nebo na nejstudenějším místě v místnosti. Dalším řešením je kromě větrání tedy ohřát zdi. To můžete pomoci jejich zateplení, ale někdy ani to nepomůže. Pak je tu další řešení tzv. Stěnové topení.

Princip je jednoduchý. Plíseň se usadí pouze na mokrých a studených zdech. Proto pokud stěnu zahřejeme, tak stěna vyschne a omezí se tak životní prostředí vhodné pro plísně. Pokud si pod pojmem stěnové topení zatím nedokážete nic představit, tak vězte, že se nejedná o nic zázračného a už úbec ne o nic složitého. Je to vlastně podlahové topení, které je místo pod podlahu instalováno do zdi. Může být elektrické, nebo v podobě tenkých trubiček, kterými protéká ohřátá kapalina. Instalovat se může na každou stěnu. Je vhodné do novostaveb i starších domů. Instalace se není třeba bát. Ve většině případů ani není nutný stavební zásah. Armatury topení se prostě přidělají ke zdi a zakryjí další vrstvou omítky.

Kromě efektivního hubení plísní se jedná i o účinný a efektivní způsob vytápění. V kombinaci s podlahovým topením velmi dobře prohřívá místnost a při tom šetří až 25 % nákladů, které byly běžně vynaloženy na vytápění například pomocí kotle na zemní plyn.

J. H.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>