Tepelná čerpadla pro chalupy

Trávíte hodně času na chalupě a říkáte si, že by nebylo úplně od věci být zde i v chladnějších dnech? Chcete vyřešit vytápění na své chalupě a přemýšlíte, který topný systém pro vás bude nejvhodnější? Možná už jste slyšeli o tepelném čerpadlu, ale nenapadlo vás, že by bylo možné ho využít i k příležitostnému vytápění na chalupě. Pak věřte, že ano, je to možné.

Nelze však pro tyto účely použít každé tepelné čerpadlo. Ovšem pokud vyberete správný typ, nebude v tom problém a vy budete mít vytápění a celoroční ohřev vody vyřešen na dlouhá desetiletí.

Vybírejte pečlivě

Při výběru tepelného čerpadla je nutné již od začátku počítat s tím, že má být určeno pouze pro rekreační objekt. Tento článek není o principu fungování tepelného čerpadla, ani o tom jaké jsou jeho druhy. Pro účely chaty se stejně nejvíce hodí tepelné čerpadlo, které bere energii z půdy či vzduchu. Výběr vhodného čerpadla také záleží na klimatických podmínkách, ve kterých se daný objekt nachází a na velikosti pozemku. Poté už jen konzultujte s prodejcem, co je pro vás opravdu nejlepší.

Nejvhodnější vzduch – vzduch

Pro chaty se nejvíce hodí malé tepelné čerpadlo typu vzduch – vzduch. Dokonce se lze u některých typů a výrobců i setkat se speciálním uzpůsobením tepelného čerpadla speciálně pro chaty. Ta například nabízí možnost temperovat chatu na vám zvolenou teplotu v době vaší nepřítomnosti. Naprostou samozřejmostí dnes je možnost ovládat tepelné čerpadlo pomocí mobilního telefonu či internetu. Můžete tak pár hodin před příjezdem na chatu navolit požadovanou teplotu a přijedete do tepla.

Takže pokud se rozhodujete, jestli si pořídit na chatu tepelné čerpadlo, pak rozhodně neváhejte. Je to velmi dobrá volba.

J. H., foto Ondřej Koníček, wikimedia

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>