Teplovodní či podlahové topení?

Chystáte se rekonstruovat či stavět zcela nový dům. Pak možná přemýšlíte nad tím, jestli je lepší vytápět své obydlí pomocí klasických teplovodních radiátorů či pomocí podlahového vytápění. Na tuto otázku není jednoduchá odpověď.

Stejně tak jako není vždy vhodné využití radiátorů k vytápění celého domu, se do některých částí domu či bytu nemusí hodit podlahové topení.

V případě vytápění pomocí radiátorů si řada lidí stěžuje jednak na jejich vzhled a také na hlučnost. Každý to jistě zná. U stěny místnosti je nevzhledné kovové těleso, které zejména v noci vydává dosti divné a zejména rušivé zvuky. Tomu už však nemusí být. Radiátory se už opravdu nevyrábějí pouze v těch nevzhledných tvarech, jak je známe z panelákových bytů. Je možné je pořídit v neuvěřitelné škále různých podob a tvarů a mohou se tak stát skvělým doplňkem vašeho interiéru. A pokud jde o nepatřičné zvuky, které občas vydávají, tak to záleží na tom, jestli správně a včas provádíte údržbu. Tedy odvodnění. Hodí se téměř do všech typů bytů a domů. Pouze do nízkoenergetických a úsporných domů a bytů je lepší instalovat jiný druh topení. Takovýto způsob vytápění totiž vychází pro tyto druhy staveb velmi draze.

Podlahové topení je zase poměrně finančně nákladné. Je totiž potřeba provést dost často velmi výrazné stavební úpravy objektu. Zejména snížení podlah. Podlahové topení je zase velmi vhodné do nízkoenergetických a úsporných domů a bytů. Ovšem v každém bytě a domě se najde místo, kde podlahové topení přijde vhod, a to zejména v koupelně a na záchodě.

J. H.

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>