Termoreflexní fólie

Stále přicházejí na trh nové a nové způsoby jak zefektivnit hospodaření s teplem. Jedním z nových způsobů je termoreflexní fólie. Ta se hodí zejména pro staré dobré cihlové domy. Pálená cihla je totiž po tisíciletí osvědčený materiál, ale její tepelně izolační vlastnosti trochu pokulhávají. Právě termoreflexní fólie je vhodným těsnícím materiálem pro stavby z cihel, ale nejen pro ně. Dají se pomocí ní zateplit i například dřevěné stavby. Termoreflexní fólie je vhodná i k zateplení střechy.

Princip termoreflexní fólie je jednoduchý. Brání úniku sálavého tepla. K tepleným ztrátám totiž dochází třemi způsoby. Jednak kondukcí, konvekcí a radiací. Právě tepelné úniky sáláním neboli radiací jsou pro cihlové stavby nejcharakteričtější.

Jak si představit termoreflexní fólii. Jistě jste ji už někdy viděli. Někteří z vás ji možná mají doma, nebo ji vozí v autě. Jedná se o lesklou, nejčastěji hliníkovou fólii, která je několik milimetrů tlustá. Termoreflexní fólie pro stavební účely vypadá stejně jako ta pro zdravotnictví, akorát je o něco tlustší.

Její velká výhoda je snadná aplikace na zdivo a poměrně nízká cena. Tato nízká cena je však bohužel vykompenzovaná krátkou trvanlivostí.  Totiž hliník, ze kterého je fólie vyrobena je chemicky velmi nestálý materiál. Po nějakých 10 letech fólie zcela podlehne oxidaci a ztratí své termoreflexní vlastnosti. Celou izolaci je tak potřeba provést znovu. Aplikace však není složitá. Je možné je přidělat hned pod nátěr zdí. Můžete ji tedy měnit vždy, když malujete.

J. H.

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>