Topné koberce

Bydlíte nad nezatepleným sklepem, nebo je vám prostě jen zima na nohy, ale nechcete investovat do podlahového vytápění. Nebo z nějakého důvodu nemůžete podlahové vytápění vybudovat. Zkuste tzv. topné koberce. Nejsou sice plnohodnotnou náhradou za podlahové vytápění, ale výrazně mohou zvýšit váš tepelný komfort.

Topný koberec je vrstva dvou koberců (může být jakýkoliv materiál, mimo vlněných koberců), mezi které je vložena topná fólie. Tloušťka fólie je pouhých 0,15 – 0,3 mm. Tato fólie je pokryta grafitovou vrstvou a vodiči. Je přitom velmi odolná, takže se nemusíte bát, že ji poškodíte např. chůzí. Velkou výhodou topných koberců jsou i jejich provozní náklady. Hodina provozu vyjde na pouhých dvacet haléřů. Přitom jsou schopné dosáhnout teploty až 30 °C.

Topné koberce je možné využít všude tam, kde je přístup k elektrické síti. Můžete je pokládat na jakýkoli povrch. Dokonce snesou i vlhké prostředí. Nesmí být však v kontaktu s vodou. Nepatří tedy do koupelny a kuchyně. Pro vlhké prostředí je pak ideální kobereček s protivlhkostní fólií, která ochrání tepelnou fólii. Vhodné je umístit koberečky k posteli, k pracovnímu stolu, k sedačce.

Běžně se využívají v historických budovách, jako jsou kostely, hrady a zámky. V těchto budovách je velmi chladno a většinou není možné instalovat topné zařízení. Návštěvníkům pak alespoň není zima od noh. Své místo jistě najdou i například v prodejnách, kde na nich může stát personál za obslužným pultem.

Topné koberce jsou ideálním řešením všude tam, kde není možné zřídit podlahové vytápění. Jsou velmi odolné a přitom úsporné. Hodina provozu vyjde u koberečku s rozměrem 40×60 cm asi na 20 haléřů. Přitom teploty 30 °C dosáhnou za přibližně 5 minut. Pořizovací cena začíná již od 900 Kč.

J. H.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Topné koberce

  1. Dobrý den,
    dělají se i větší rozměry topných koberců, cca 2x3m, 5x4m. Dají se menší koberce nějak spojovat?

    Děkuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>