4 důvody, proč se rozhodnout pro tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo je alternativní zdroj obnovitelné energie, který se stále více využívá pro vytápění nových i starších domů, ohřev teplé vody, klimatizaci či vyhřívání bazénů.

Jsou minimálně 4 důvody, proč zvolit tepelné čerpadlo i pro Váš soukromý či firemní objekt.

  • Úspora peněz a zároveň dobrá investice

Někteří lidé mají tepelné čerpadlo v povědomí jako drahou věc, která se nemůže vyplatit. Ovšem za posledních 10 let klesla tepelná ztráta běžných rodinných domů v průměru o polovinu, čímž se potřebná tepelná čerpadla zmenšila a zlevnila. Stojí sice zhruba o 150 až 200 tisíc korun více než plynové vytápění, ale ročně Vám ušetří 25 až 35 tisíc korun na provozu.

Vezmeme-li v úvahu růst cen energií, dostáváme se k 6–8 letům návratnosti zvýšené investice do čerpadla. Jeho pořízení můžeme navíc pojmout i jako investici, při níž z vložených 200 tisíc korun získáme díky úsporám za rok zhruba 25 tisíc korun zisku. A to už je vynikající investice s úrokem vyšším než 12 procent.

  • Pohodlné bydlení bez starostí o palivo

Tepelné čerpadlo dává pohodlí jako plynové vytápění, ale za cenu vytápění dřevem. Nejvíce ho oceňují lidé, kteří používali kotle na uhlí, dřevo nebo krbové vložky. S tepelným čerpadlem končí starosti o zásoby paliva, topení a vynášení popela. Majitelé krbových vložek vítají také výrazné snížení prašnosti v domě.

  • Levné využití dalších technologií

K tepelnému čerpadlu můžete jednoduše doplnit například řízené větrání, za které zaplatíte o hodně méně než za běžné větrací systémy, které musíte instalovat samostatně. Máte-li tepelné čerpadlo s vrty, snadno získáte pro svůj dům i klimatizaci, která funguje po celý rok v podstatě s nulovými náklady.

  • Šetrnost vůči životnímu prostředí

Používáním tepelného čerpadla přispějete i ke snížení emisí skleníkových plynů a dalších škodlivin. Proto čerpadla jako ekologický zdroj energie podporuje i dotační program Zelená úsporám, který vyhlašuje Státní fond životního prostředí.

Zdroj:
http://www.abeceda-cerpadel.cz/
http://www.elegantnibydleni.cz/proc-by-vas-mel-zajimat-cop-tepelneho-cerpadla/

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>