Jaké jsou výhody peletových kamen?

Chcete mít doma teplo a zároveň útulno a to v průběhu celé zimy? Chcete si dopřát teplo i na chalupě a zatopit si v ní ještě před vaším příjezdem? Vaše sny se mohou snadno stát realitou, stačí si pořídit peletová kamna.

O dřevěných peletách se hovoří stále častěji a ne nadarmo. Jedná se o drobné válečky z lisovaných dřevěných pilin. Pochlubit se mohou podobnými vlastnostmi jako dřevo, ale oproti dřevu má více než jednu výhodu. U pelet není třeba štípat dřevo a pak jej pravidelně přikládat. Ušetříte tak nejen spoustu času, ale i fyzické práce. Pytle s peletami nezaberou tolik místa jako naštípané dřevo.

Čistota, pohodlí a design

Provoz peletových kamen je navíc naprosto čistý. Oproti krbům je provoz kamen v místnosti bezprašný a neuniká z nich kouř. Kamna lze samozřejmě napojit jak na radiátory, tak na výměník pro ohřev vody a zásobník.

Nabízíme peletová kamna, která se mohou stát designovým prvkem interiéru.“ Hlásají v eshopech a designovým prvkem místnosti se kamna na pelety opravdu mohou stát.

Další výhodou kamen na pelety je jejich regulace na základě nastavené požadované teploty. Velice zajímavá je i možnost ovládat kamna na dálku, komu by se nelíbilo přijít do vytopeného domu.

Netopte pánubohu do oken

S pořízením nových kamen, je dobré se zamyslet nad tím, jak máte zajištěn únik tepla, abyste takzvaně netopili pánubohu do oken. Základem je samozřejmě správně větrat. Ovšem pokud budete správně větrat a poté vám bude skrz ne dobře těsnící starší okna a dveře proudit teplo ven, nejspíš to brzy pocítíte na financích. Řešením může být výměna oken a dveří za nové. Podívejte se na nejprodávanější plastová okna a zvažte jejich nákup. Počáteční investice je sice vyšší, ale brzy lze očekávat návratnost.

Udělejte si pohodlí

Příjemný pocit z nového zdroje tepla může umocnit třeba nová elegantní sedací souprava. Uvidíte, že kombinace pohodlného sezení v teple u sálajících kamen zažene případné chmury z chladného zimního počasí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>