Není pochyb, tepelná čerpadla přináší firmám více než „jen“ nízké náklady na teplo

Tepelná čerpadla mají prokazatelnou schopnost snížit firmám náklady na energie. Nezáleží přitom na to, v jakém odvětví firma působí či objemu spotřebovaných energií. Témata jako změny klimatu, pádivá inflace, rostoucí rizika nedostatku energií pak odkrývají i další výhody průmyslových tepelných čerpadel.

Pryč se starostmi spojenými s konvenčními energetickými komoditami

Průmyslová tepelná čerpadla využívají k výrobě tepla komodity, které jsou k dispozici zdarma a v prakticky neomezeném množství, tj. geotermální energii, nebo venkovní vzduch. Firmám tak odpadají starosti s:

  • rostoucími cenami energetických komodit,
  • rostoucím rizikem nedostupnosti energetických komodit,
  • skladováním těchto komodit.

Jednou z důležitých výhod průmyslových tepelných čerpadel jsou tak předvídatelné a zároveň nízké náklady na energie.

Díky nízkým nákladům na energie můžete dokonce i expandovat

S výše uvedeným bodem přímo souvisí i další výhoda, tj. udržení či dokonce posílení konkurenceschopnosti. Pokud se firmě daří udržet nízké náklady na energie, spíše pak může konkurovat a dokonce získávat nové zákazníky, kteří jsou v době poklesu reálných mezd více citliví na cenu.

Přívětivost k životnímu prostředí může pomoci s proražením v novém segmentu

Pravděpodobně i vy jste se již při nákupu jízdenky na vlak, letenky, dovolené či automobilu setkali s informacemi o uhlíkové stopě a politikou firmy vedoucí k jejímu snížení. Realitou je, že zákazníci čím dál více vnímají dopad svého spotřebitelského chování na životní prostředí a do rozhodovacího procesu nezbytně nutně vstupuje i enviromentální politika firem. Tepelná čerpadla jsou k životnímu prostředí přívětivý zdroj energií, jejich využití vaší firmě může pomoci získat vítanou pozornost ze strany nového tržního segmentu, tj. spotřebitelů beroucích v potaz dopady svého chování na životní prostředí.

Zdroj obrázku: Eakrin Rasadonyindee / Shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>