Ovládejte topení mobilním telefonem

Odešli jste ráno z domu do práce a po cestě jste zjistili, že jste zapomněli snížit výkon topení? Nechcete, aby topení během dne zbytečně hřálo, když nikdo není doma. Stačí si pořídit termostat, který může být regulován přes internet. Pak jen stačí si stáhnout do svého chytrého telefonu aplikaci HomeControl. Pak už můžete z jakéhokoli místa na planetě regulovat výkon své topné soustavy.

Aplikace toho však umí mnohem více. Například si představte, že jedete v zimě na chatu. Topení doma tedy nastavíte jen na udržovací teplotu, řekněme patnáct stupňů. Ovšem po návratu domů chcete mít doma příjemné teplo.

Jestliže máte tzv. chytrý termostat, pak můžete pomocí aplikace HomeControl v okamžiku odjezdu z chaty zvýšit teplotu v bytě. Když přijedete domů, byt již bude krásně vyhřátý na vámi požadovanou teplotu. To však není vše. Máte-li tzv. inteligentní sítě, můžete tak ovládat i světla, stahovat rolety, pouštět větrání.

Samozřejmostí je sledování spotřeby energií, online sledování teploty. Rovněž napojení na bezpečnostní systém není žádným problémem. Pokud máte doma kamery, můžete tak sledovat dění ve vašem bytě či domě odkudkoli na světě. Máte psa, který je zvyklí chodit na dvůr?

Pozor nejste-li doma a pes je naučen, že když chce vyvenčit, tak jde na zahradu, tak i zde vám pomůže zmíněná aplikace. Dvířka ve dveřích mají fotobuňku, která psa zaregistruje a dá vám vědět. Můžete tak otevřít dvířka a pustit psa na zahradu. Až bude chtít pes zpět, opět dostanete zprávu. Teď už jen stačí investovat do pořízení inteligentních technologií pro váš dům či byt. Což samozřejmě není maličkost.

J. H.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>