Prodej nemovitostí – na co si dát pozor?

Chystáte se prodat Vaší nemovitost a máte obavy, aby vše proběhlo hladce? Připravili jsme pro Vás návod, jak postupovat a na co si dát při prodeji pozor. Pokud chcete nemovitost prodat co nejrychleji a bez zbytečných starostí měli byste se obrátit na zkušeného odborníka v realitách. Ať už na to budete sami, nebo si přizvete odborníka, je třeba si ohlídat:

Správné stanovení ceny

Pro dobrý a rychlý prodej je zapotřebí správně stanovit cenu prodávané nemovitosti. Když je nemovitost na trhu nová, je nejlepší doba pro její prodej. Při stanovení ceny nemovitosti je třeba zohlednit nejen nemovitost samotnou, ale i lokalitu, místní občanskou vybavenost apod. . Pokud si s cenou nevíte rady, nechejte si poradit u Homesweethome.cz, ti dokáží porovnat vaší nemovitost s těmi ostatními v dané lokalitě a také s aktuální situací na trhu a doporučí vám i strategii prodeje.

Dobře zvolená inzerce

Při prodeji nemovitosti se používá hned několik marketingových strategií. Úspěšná prezentace nemovitosti na prodej je založena na kombinaci inzerce ve větších médiích s inzercí v místě nemovitosti. Home Sweet Home pro inzerci využívá více jak 20 inzertních serverů a propracovaný marketing, a tak je u nich větší pravděpodobnost rychlého prodeje.

Prohlídky nepodceňujte

Jistě zvládnete vyprávět zájemcům o vaší nemovitosti, ale je třeba si uvědomit, že prohlídky jsou klíčovou fází prodeje nemovitosti. Když máte k nemovitosti a věcem v ní citový vztah, možná nebudete moct objektivně posoudit, jak nemovitost bude působit na zájemce. Makléř vám ale může doporučit hned několik variant, aby nemovitost působila na klienty co nejlépe. Důležitá je rovněž komunikace s kupujícími na prohlídce i po ní. Jakmile zájemce nemovitost osloví, máte zpola vyhráno. Nastává však čas té nejtěžší fáze.

Příprava všech dokumentů

Právě v této fázi se spolupráce s realitní kanceláří vyplatí nejvíce. Realitní kancelář totiž vypracuje za vás návrh smlouvy rezervační, smlouvy o smlouvě budoucí a samozřejmě i smlouvu kupní. Také je třeba někam uschovat kupní cenu, to může zajistit smluvní advokát kanceláře. Ta za vás vyřídí i podání návrhu na vklad do Katastru nemovitostí včetně všech nezbytných úhrad. Také je nezbytné ohlídat přepis vlastnictví nemovitosti.

Prodejem to nekončí

Je totiž potřeba předat nemovitost novému majiteli, kdy za vás může makléř zpracovat předávací protokol a zúčastnit se předání nemovitosti a klíčů. Také vám mohou pomoct s převodem energií, aby nedošlo k pozdější nepříjemnostem.

Máte-li vše u konce, je na čase hledat vhodné bydlení pro vás, podívejte se, jaké jsou aktuální byty v Praze na prodej.

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>