Sálavá topidla

Přemýšlet o způsobu vytápění svého domu či bytu není nikdy pozdě. Zima je v plném proudu a ceny různých topidel tak budou brzy klesat. Pojďme se proto podívat na jeden z možných způsobů, jak si svůj dům vyhřát na příjemnou teplotu. Jedná se o sálavá topidla, která jsou odborníky na vytápění označovaná za způsob vytápění pro 21. století. Pomocí sálavých topidel se totiž dá ušetřit až 80 procent nákladů ve srovnání s jinými způsoby.

Jak fungují

Výhoda a zároveň zvláštnost, kterou se sálavá topidla odlišují od všech ostatních je, že ohřívají přímo osoby a objekty přítomné v místnosti. Nedochází tak k ohřívání vzduchu a ke zbytečným tepelným ztrátám. Ohřátý vzduch totiž neuniká okny ani netěsnícími dveřmi. Někdy se také těmto topidlům říká vytápění slunečním efektem. Naráží se přitom na to, že sálavá topidla vyzařují okamžité a přímé teplo. Není třeba žádného předehřívání. Jsou tak vlastně podobny našemu sluníčku.

Vhodná pro alergiky

Sálavá topidla však mají mnohé další výhody. Není například nutné ohřívat vzduch na tak vysokou teplotu, jako v případě konvenčních topidel. Teplota vzduchu tak může být až o 4 stupně nižší a vy se přesto budete cítit ve větší tepelné pohodě. Je to způsobeno tím, že sálavé teplo ohřívá přímo vás a předměty kolem vás. Nemáte tak pocit chladu, když se například opřete o zeď. Teplo je rovnoměrně šířeno po celé místnosti. Největší výhodou však je, že nedochází k víření vzduchu a tedy i prachu. Sálavá topidla jsou tak velmi vhodná pro alergiky. Rovněž si nemusíte dělat starosti s hlídáním vlhkosti vzduchu. Ten se totiž nevysouší.

Firmy jistě ocení, že sálavá topidla je možné nasměrovat přímo na zaměstnance, kteří například stojí u výrobní linky. Vašim zaměstnancům je tak teplo, ale vy šetříte ohromné finanční prostředky, protože neohříváte okolní prostory.

J. H.

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>