Topné koberce

Máte ve svém domě či bytě chladné podlahy, respektive, bydlíte například nad sklepem? Pak je velmi pochopitelné, že přemýšlíte jak podlahu zaizolovat, či jak ji zahřát. Možná vás napadlo podlahové vytápění. Instalace podlahového vytápění ovšem vyžaduje jisté stavební úpravy. Ty jsou náročné na čas i finanční prostředky. Vhodnou alternativou mohou být topné koberce. Že nevíte, co si pod tím představit? Nevadí. V dnešním článku vás do této problematiky ve stručnosti uvedeme.

Topný koberec si můžete představit jako topnou fólii, která je pokryta kobercem. Ten musí být prodyšný a nevlněný. Někdy je jeho součástí i izolační fólie, která zabraňuje pronikání vlhkosti a úniku tepla směrem k podlaze. Topná fólie je nejčastěji vyrobena z polyesteru s grafitovým potahem a patřičnými vodiči. Samozřejmě má topný koberec napájecí kabel s ovládáním, který se zapojí do zásuvky. K dostání jsou topné koberce jak pro domácí využití, které se napájí z domácí zásuvky o 230 V, ale i koberečky do auta, které se napájí pomocí autozásuvky. Výkon koberečků se pohybuje mezi 45 až 200 W.

Použití koberce je možné téměř všude i v místnostech se zvýšenou vlhkostí. Neměly by se instalovat je do míst, kde hrozí bezprostřední nebezpečí namočení. Tedy například v koupelně. Jinak jsou využitelné v každém prostoru. Vhodné jsou zejména jako podložka na zem, na které si hrají děti nebo pod nohy, když sedíme v křesle a čteme si či koukáme na televizi. Využití je celá řada.

Cena topného koberce přitom není nijak závratná. Ty menší lze pořídit již kolem 1000 Kč. Cena topných koberců větších rozměrů se pohybuje kolem 3000 – 4000 Kč.

J. H.

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>