Slunce dokáže v domě zajistit teplo i elektřinu

Sluneční energie je jedním z obnovitelných zdrojů energie, který je podporovaný státem, konkrétně dotačním programem Nová zelená úsporám Státního fondu životního prostředí ČR.

Finanční podporu na pořízení a instalaci solárních termických a fotovoltaických systémů mohou získat jak majitelé novostaveb, tak vlastníci domů, kteří se rozhodli vyměnit stávající topnou soustavu za novou, efektivnější a ekologičtější.

Peněžitá podpora na nákup zdroje solární energie může dosáhnout až 50 % celkových prokázaných nákladů. Pro majitele rodinných domů z Moravskoslezského a Ústeckého kraje je tento limit při výměně stávající topné soustavy ještě o 10 % vyšší. Výška dotace se podle typu systému může pohybovat v rozmezí 35 000 až 100 000 Kč. Konkrétní podmínky jsou uvedené na stránkách Státního fondu životního prostředí.

V dnešní době existuje nespočet společností, které vyrábějí solární nástroje určené k ohřevu užitkové vody, k vytápění nebo k výrobě elektřiny. Velkou výhodou solárního ohřevu vody je, že k jeho provozu nepotřebují majitelé nemovitostí složitá povolení či připojení k síti. Jeden z největších nákladů každé domácnosti je tak možné jednoduše snížit na minimum. Sluneční energii lze využít například i k ohřevu vody v bazénu a prodloužit si tak koupací sezonu za minimum peněz.

„Solární termické systémy jsou schopny uspořit v domácnosti až 70 % nákladů na přípravu teplé vody. Z tohoto důvodu jsou významným doplňkem pro každý rodinný dům. Je však důležité vybírat z kvalitních komponentů a montážní firmy s dobrými referencemi,“ říká Marie Bártová, jednatelka společnosti JH SOLAR s.r.o.

„REGULUS má dlouholeté zkušenosti s ohřevem vody, přitápěním i ohřevem bazénové vody prostřednictvím plochých i trubicových slunečních kolektorů, které také vyrábí. Od letošního roku nabízí i inteligentní systémy, které využívají přebytky výroby elektrické energie z fotovoltaických elektráren pro ohřev vody a vytápění ve spolupráci s tepelnými čerpadly,“ uzavírá Martin Věžník, obchodní ředitel společnosti Regulus. 

Více i méně známé přístroje, které využívají slunečního svitu v domácnosti, si mohou návštěvníci přijít prohlédnou na mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, který se uskuteční ve dnech 19. až 23. září 2017 v PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

Generálním partnerem mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH 2017 je Skupina ČEZ.

ČEKEJTE VÍC NEŽ JEN ELEKTŘINU NEBO PLYN

Že ČEZ vstoupil se svými zákazníky do 21. století, dokazují jeho inovativní produkty a služby. Ať si zákazníci vyberou jakkoli velké vylepšení domácnosti, vždy dostanou řešení, které ohleduplněji využívají energie, zvyšují komfort zákazníků a snižují chytře výdaje. Na kompletní nabídku produktů se můžete podívat na www.cez.cz/sluzby.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>