Termovizní měření podlahového topení

Koupili jste nový rodinný dům se zabudovaným podlahovým topením a zjistili jste, že část podlahy je studená?

Pak vyvstává otázka, zda se jedná o závadu tohoto otopného systému nebo zde již topení nebylo položeno.

V případě, že jste si postavili vlastní rodinný domek a po čase došlo k poruše podlahového topení, pak mnoho lidí pátrá, jak zjistit místo poškození? V obou případech lze provést tzv. termovizní měření, díky kterému lze jednoduše nalézt problém.

Oblíbenost podlahového topení

Podlahové topení je v dnešní době běžnou součástí každé nové stavby, neboť se jedná o nejefektivnější způsob topení v obyvatelných prostorách, budovách a pokojích. Podlahové topení získalo v posledních letech na oblíbenosti, proto se hojně doporučuje.

Co je to termovizní měření?

Termovizní měření je jinými slovy měření termokamerou, díky kterému lze snadno vidět jak položené trubky podlahového topení, tak i objevit poškozená místa otopného systému. Celé toto měření je bezdotykové a šetrné.

Přínos měření termokamerou

Termovizní měření podlahového topení a potrubí je opravdu přínosné. Díky kontrole můžete zjistit včas řadu poruch a předejít tak vyšším výdajům v budoucnu a ztracenému času s řešením. Při nezjištění např. problému s přehříváním dochází k poškození materiálu podlahy. Postupem času tak může dojít až k jejímu úplnému zničení.

Diagnostika podlahové topení

Aby byla diagnostikováno poškozené místo, musí se vycházet z vychladnutého podlahového topení, které je nutné sledovat při postupném nahřívání trubek. Během nahřívání se hledá poškozené místo.

Limitující faktory u diagnostiky

Existují i nějaké limitující faktory, kvůli kterým nelze na 100% diagnostikovat místo poškození. Jedním z takových faktorů je prasklina ve zpáteční větvi, u níž se nachází větev vstupní. V tomto případě dochází k překrytí tepelného pole, a tak nelze místo závady přesně odhalit.

Dále aby byla diagnostika co nejpřesnější, je nutné, aby únik vody z podlahového topení byl v řádech litrů za hodinu.

Únik tepla

Kromě kontroly podlahového topení a hledání případných poškozených míst se termovizní měření hodí také pro únik tepla. Díky této kontrole je možné zabránit velkým únikům tepla, a tak výrazně ušetřit na nákladech za energie.

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Termovizní měření podlahového topení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>