Uspořte peníze za elektřinu

Dnešní článek je zaměřen na tzv. energetické upíry, tedy přístroje, které jsou v tzv. pohotovostním režimu a stále odebírají elektřinu ze zásuvky. O tom, kolik můžete ušetřit, pokud tyto upíry odstřihnete od zdroje, tu bylo napsáno již mnoho článků.

Proto se v tomto příspěvku tomuto problému budeme věnovat trochu jinak. I když dbám na úplné vypnutí přístrojů, občas na to zapomenu. Jak tomu předejít? Řešením je úsporná zásuvka.

Úsporná zásuvka funguje velmi jednoduše. Prostě jen nastavíte hodinu, kdy má zásuvka odpojit přívod elektrické energie do spotřebiče. Tím vám ušetří nejen peníze, ale také ochrání vaše spotřebiče a vás. Kolikrát se vám již stalo, že jste nechali svůj mobil v nabíječce přes celou noc? Totéž se mi stává s notebookem, bateriemi v nabíječce atd.

Můžete zásuvku načasovat na přesnou dobu vypnutí, nebo zvolíte, jak dlouho má být v provozu. Například 30 minutu, 60 minut, atd. Nejedná se přitom o klasickou zásuvku, jak jsme zvyklí. Je to velmi podobné zařízení časovači na automatické rozsvícení světla. Připojí se do zásuvky a do něj teprve daný spotřebič. Samozřejmě i tato úsporná zásuvka má nějakou spotřebu, ale pouze 0,18 W. Stále však ušetříte. Například v případě televize můžete při využívání tohoto zařízení a současných cenách elektřiny ušetřit až 2000 Kč za rok.

Zásuvku můžete sehnat v internetových obchodech asi za cenu kolem 400 Kč. Bohužel zatím jsou to zařízení, která mají vidlici uzpůsobenou pro německé zásuvky. Musíte tedy k ní ještě pořídit redukci za cca 200 Kč. Pokud však investujete asi 600 Kč, stále se vám tato investice vyplatí. Jen u televize bude čistý zisk v prvním roce používání 1400 Kč. To je přece velmi slušné.

Také existuje adaptér, který umožňuje zapojit až čtyři přístroje naráz. Můžete jej načasovat, nebo libovolně zapnout a vypnout a to dokonce pomocí dálkového ovládání. Takový adaptér představuje velkého pomocníka. Lze na něj napojit všechny přístroje v pokoji a když jdete spát nebo odcházíte z domu, tak všechny žrouty můžete odstřihnout od zdroje drahocenné elektrické energie.

J. H.

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>