Zahřeje vás biokrb?

Chtěli byste něčím ozvláštnit váš interiér? Chtěli byste krb, ale nechce se vám investovat do budování komínu, nebo komín prostě ani postavit nemůžete. Zkuste biokrb. Mnozí z vás už o něm jistě slyšeli. Jedná se o lihové krby, které jsou na trhu k dostání v různém provedení a v různých cenových relacích. Je ovšem tento krby vhodný na vytápění? Zahřeje vás během zimních večerů?

K vytápění se v lihovém biokrbu používá etanol a i když výrobci tvrdí, že stačí pro vyhřátí místnosti. Nemusí to vždy být pravda. Záleží samozřejmě na tom, jak velký krby a o jakém výkonu si koupíte. U těchto druhů krbů jsou však dominantní jiné funkce. Těmi jsou zejména funkce estetická, a jaká si funkce socializační. Oheň totiž už do pradávna dává lidem pocit bezpečí a sounáležitosti.

Nespornou výhodou lihových biokrbů je jejich snadná montáž. Není potřeba budovat komín. Samozřejmě přijde vhod i to, že kromě spalin neprodukují ani žádný popel a jejich pořizovací náklady jsou stejně tak příjemné, jako teplo krbového ohně. Řada z nich se dá navíc i přenášet. Ekonomicky velmi výhodný je i jejich provoz.

Všechny superlativy ovšem končí v okamžiku, kdy začneme přemýšlet, jestli lze lihovým biokrbem  vyhřát místnost. Nelze! Lze z něj pouze získat příjemné teplo, u kterého si můžete například hřát nohy či záda, ale v žádném případě nenahradí například krb na dřevo či plynový kotel. Tak či onak je lihový biokrb příjemných zpestřením vašeho obývacího pokoje a to dokonce za velmi přívětivou cenu. Pokud jste tedy vždy toužili po krbu, tak nyní máte příležitost.

J. H.

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>