Zařiďte si obývací pokoj snů

Základem správného obývacího pokoje či vstupní haly, kde se schází celá rodina, a kam se vodí návštěvy, je zdroj tepla. Tím bývá nejčastěji rustikálně pojatý krb, jehož romanticky plápolající oheň funguje jako dokonalá kulisa pro setkávání. Svou roli hraje i správná volba nábytku.

Co se týká zdroje tepla, k oblíbené variantě se řadí tradiční krbové pece. Jejich výhodou je kultivovaný design, skloubený s nejmodernějšími technologiemi. Většina reprezentativních prototypů má regulované sekundární spalování, umožňuje opláchnutí skla, nebo možnost přímého napojení čerstvého vzduchu z exteriéru.

U některých pecí je možnost také napojení dýmovodu svrchu i zezadu. Ve spojení s dalšími moderními technologiemi se tak účinnost těchto krbových pecí šplhá až na 80%.

Nevýhodou může být nemožnost instalace teplovzdušných rozvodů do okolních místností, ale právě dýmovod umožňuje zahřát i ostatní prostory, včetně možnosti napojení komínu v podkrovní části domu.

První příčku oblíbenosti většinou zaujímají rustikální krby, které umí vykouzlit tradiční atmosféru i zajistit ohřátí celého obývaného prostoru. Některé krby s výměníkem navíc umožňují také sekundární ohřev vody, takže ušetříme za pohon bojleru.

Při zařizování obývacího pokoje či haly bychom neměli podcenit ani správně volený nábytek. Obývací pokoj patří k nejreprezentativnějším prostorám domu, kam si vodíme návštěvy, kde slavíme různá výročí, Vánoce, nebo jen příjemně relaxujeme. Proto bychom si měli dát na výběru záležet, tak aby nábytek splňoval požadavky jak na design, tak na pohodlí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>