Změna vytápění, kterou ocení nejen naše zdraví

Topná sezona zdraví příliš nepřidá, nejenže dýcháme venku zakouřený vzduch, často ještě v rámci vlastního vytápění doma v nadýchaných spodinách při roztápění předčíme i těžké kuřáky. Nemluvě o prachu, který některá starší topidla dovedou zvířit v celé místnosti.

Pokud tedy chceme udělat něco pro zdraví, nejen naše ale i našich blízkých, je vhodné začít uvažovat nad změnou vytápění. V současnosti se nám nabízí několik alternativ, které navíc sníží i naše náklady na vytápění a přinesou nám nezávislost, neboť nebudeme potřebovat žádná konvenční paliva. Topit bude sama příroda.

Oblíbeným typem vytápění je podlahové vytápění, které nevíří prach v místnosti díky cirkulaci vzduchu jako tradiční způsoby vytápění, umožní nám rovnoměrně rozložit stálou teplotu v místnostech a sálavé teplo, které toto topení vydává, má příznivé účinky i na naše zdraví.

Další výhody jsou i estetické, nemusíme instalovat žádná otopná tělesa na zdi a získáme tak větší obytnou plochu k využití. Možností, jak nemuset pořizovat ani žádná paliva jsou tepelná čerpadla, která obstarávají kumulované teplo z okolí domu, získané ze slunce, půdy, vody nebo ovzduší. Navíc se podílíme na snižování emisí.

Sáhneme-li po teplovzdušné vytápění, zajistíme si tepelnou pohodu bez toho, aby nás bolelo v krku následkem suchého vzduchu, jako je tomu u jiných forem vytápění. Teplovzdušné systémy zajistí ideální teplotu a to nejen v zimě, ale dokonce i v létě, kdy můžeme využít naopak systém jako klimatizaci.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>