Podlahové chlazení

Léto je za dveřmi a s ním i vysoké teploty. Je tedy čas přemýšlet o možnostech snížení teploty vzduchu v místnostech svého domu či bytu. Nejrozšířenějším způsobem je jistě instalace klimatizace. Dnešní článek vám však přináší alternativu, která je mnohem efektivnější a také ekologičtější.

O podlahovém topení jistě už slyšel každý z vás. O jeho výhodách a možnostech již bylo na tomto portálu napsáno mnoho. Dnes se však zaměříme na jeho využití v létě. Na trhu jsou v současné době technologie, které totiž mimo vyhřívání místností umožňují v případě vysokých letních teplot, místnost ochladit.

Tento způsob chlazení místnosti je až o třetinu energicky méně náročný, než klimatizace. Výhodou je také, že podlahové chlazení ovlivňuje velkou plochu interiéru. Nemusí se přitom jednat pouze o podlahy. Systém může být ve většině případů umístěn i ve stěnách či ve stropu.

Do soustavy trubek může být vháněn studený vzduch, voda, případně nějaká jiná tekutina, která je schopna odebírat teplo. Jako efektivní pro zimní topení i letní chlazení se jeví napojení podlahového systému na tepelné čerpadlo. Provoz takového systému je pak velmi efektivní.

Velkou výhodou podlahového chlazení jsou minimální náklady na údržbu, úspora energií, tichý chod, protože v interiéru nejsou žádné ventilátory, jejíž hluk by vás rušil. V místnosti nedochází k proudění studeného vzduchu. Vzduch je rovnoměrně ochlazován v celé místnosti. Moderní systémy jsou vhodné pro jakékoli podlahové krytiny. Chlazený prostor si navíc dlouhodobě drží tepelnou stabilitu.

J. H.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>